Dowiedz się więcej o Pradal Serey i sprawdź, czy jest to właśnie dla Ciebie. Przeczytaj naszą recenzję o Pradal Serey i ciesz się tym artykułem.

Czasami usłyszysz, jak Pradal Serey nazywa się Bradahl Serei. Ten styl Kickboxingu pochodzi z Kambodży. Ten styl sportów walki był pierwotnie używany w bitwie, ale teraz Kambodża uważa go za jeden ze swoich sportów narodowych. Nowoczesne zasady spowodowały, że niektóre ruchy, które kiedyś zmieniły, uległy niewielkiej zmianie. Głównym celem tego sportu jest wygrywanie zawodów, ponieważ jest to sport oparty na regułach. Podobnie jak boks tajski, sport ten koncentruje się na 4 głównych uderzeniach, które pochodzą z kolan, łokci, pięści i stóp.

Pradal Serey (kickboxing Khmerów)

Zacisk służy również jako sposób na zmęczenie i zmęczenie przeciwnika. Pradal Serey wykorzystuje bardziej niewidzialne i zmienne postawy walki, co odróżnia je od większości innych form kickboxingu w stylu Azji Południowo-Wschodniej. Łokcie są również używane częściej niż w wielu innych stylach. Łokieć był odpowiedzialny za więcej zwycięstw niż jakikolwiek inny atak. Walki toczą się w regionie Azji Południowo-Wschodniej od czasów starożytnych. W wyniku tego opracowano Sporty Walki.

Khmery w erze Angkor opracowali i stosowali uzbrojone i nieuzbrojone style sztuk walki. W rzeczywistości istniał styl, który bardzo przypominał Pradal Serey około X wieku. Ludzie myślą, że to może być powód, dla którego Khmersi odnieśli tak wielki sukces w Azji Południowo-Wschodniej w tym okresie. Angkor użył również starożytnej formy tego Combat Sport z inną bronią, a także War Elephants, aby wyruszyć na wojnę z Champą z Kambodży i Syjamu
z Tajlandii. Około X wieku kontrolowali większość Kambodży, a także Laosu, Tajlandii i Wietnamu.

Sport w Kambodży

Z tego powodu Kambodża wywarła ogromny wpływ na Laos, a także na kulturę tajską. Khmery wierzą, że Kickboxing w Azji Południowo-Wschodniej zaczął się od Mon Khmerów. Wielu Europejczyków w całym okresie kolonialnym nie popierało Pradal Serey, ponieważ uważali to za zbyt brutalne.

Francuzi przyjęli ideę tego sportu, ale wprowadzili pewne udoskonalenia w tym artykule, który obejmował rundy czasowe i użycie rękawic bokserskich, aby zapobiec nadmiernym obrażeniom. W dawnych czasach mecze odbywały się w dołach z owiniętymi linami rękami i bardzo nielicznymi zasadami. Muszle były nawet owinięte wokół kostek niektórych bokserów, aby walki były bardziej brutalne.