Muay Thai w Ameryce

Muay Thai w Ameryce ma większą przyczepność niż hummer. To, że popularność narodowa wzrosła, było niesamowite. Wraz z brazylijskim jiu-jitsu jest to jedna z dwóch najbardziej popularnych i powszechnie praktykowanych form sztuk walki w kraju. Jego praktykujący pojawiają się regularnie w meczach NHB (bez blokowania), takich jak światowej sławy UFC, i zazwyczaj osiągają lepsze wyniki niż inni zawodnicy stojący. Elementy jego unikatowych technik uderzających i walki w zwarciu zostały włączone do nauk wielu szkół MMA, co jeszcze bardziej uwiecznia i podnosi tajską „sztukę 8 kończyn”.

Muay Thai nazywany jest Sztuką 8 Kończyn ze względu na jego najbardziej wyjątkową cechę. Na całym świecie istnieje wiele stylów boksu, kickboxingu i grapplingu, ale większość ogranicza zasięg ich uderzeń do tych, które są dostarczane ręką lub stopą. Różnica polega na tym, że tajski boks umiejętnie wykorzystuje kolana i łokcie. Dwie ręce, dwie łokcie, dwie stopy, dwa kolana: sztuka 8 kończyn.

Takie zastosowanie kolan i łokci daje Muay Thai kilka

charakterystycznych zalet w walce z bliskiego zasięgu. Wykorzystując ruchy całego ciała, uderzanie od podstaw za pomocą mięśni nóg, bioder i brzucha, aby wpędzić jedno z kolan lub łokci w przeciwnika, pozwala wojownikowi zadawać znacznie silniejsze ciosy z dużo mniejszej odległości, niż jest to możliwe w przypadku pięść lub stopa, które wymagają pewnej odległości, aby osiągnąć pełną skuteczność. Pozwala także na doskonałe podwójne uderzenia jednym ruchem, najpierw uderzając pięścią i podążając za nią łokciem w tym samym pchnięciu.

Praktyka Muay Thai w sporcie lub samoobronie jest oczywiście satysfakcjonującym przedsięwzięciem, a tym samym rzeszą entuzjastów, ale jak znaleźć dobrą szkołę do nauki, w której można się jej uczyć bez podróży do Tajlandii?

Obecnie w całym kraju jest wielu wysoko wykwalifikowanych instruktorów i instytutów MMA i Muay Thai, takich jak Peak Performance w Keller w Teksasie, ale jest kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, aby upewnić się, że ta, którą wybierzesz, jest prawdziwą okazją. Jednym z najłatwiejszych jest sprawdzenie rankingów instruktora, kwalifikacji, zwycięstw w turniejach i tak dalej. Jak wszystko inne, im bardziej weryfikowalne dane uwierzytelniające, tym lepiej.

Wiadomości ustne to także bezcenny sposób na zbadanie szkoły. Poszukaj recenzji, osiągnięć uczniów z przeszłości i teraźniejszości i spróbuj po prostu porozmawiać z ludźmi, którzy studiowali lub obecnie się tam uczą, aby uzyskać pojęcie o jakości nauczania.

Jedną z rzeczy, która zawsze jest dobrym znakiem, a nawet słuszną gwarancją, że otrzymasz jedne z najlepszych możliwych instrukcji, jest to, że instruktor lub szkoła oferuje okres, w którym możesz uczęszczać na zajęcia i uczyć się bez opłaty, aby zdecydować, czy trening Muay Thai jest dla Ciebie odpowiedni, w ten sposób, jeśli instrukcje są złe lub szkolenie zbyt trudne Artykuły psychologiczne, nic nie wychodzi. A czy szkoła lub instruktor, który nie byłby pewien jakości oferty szkoleniowej, rozdawali coś za darmo? Prawdopodobnie nie.