Dzisiejszy artykuł dotyczy jednej z moich ULUBIONYCH metod treningu, jakie kiedykolwiek… kickboxing. Myślę, że głównym powodem, dla którego tak bardzo go kocham, jest poczucie mocy i siły zawarte w treningu. Nie wspominając o tym, że istnieje tak wiele różnych stylów, więc może się podobać niemal każdemu. Lubię uczyć kickboxingu poprzez intensywną, zabawną i po prostu choreograficzną rutynę, która sprawia, że ​​twoje ciało poci się i porusza jak nikt inny !!

Nadzieja Polskiego Związku Kickboxingu Paulina

Kickboxing to niezwykły sposób na ćwiczenia i utrzymanie ciała w dobrej formie. Ponadto może służyć jako samoobrona na wypadek niebezpiecznej sytuacji. Kickboxing jest jedną z bardziej znanych sztuk walki, które wymagają wytrzymałości, siły, szybkości i techniki. Często jest zamieniany z Muay Thai, ponieważ oba mają prawie takie same komponenty. Istnieją trzy podstawowe techniki, których początkujący muszą nauczyć się, aby je poprawić. Cieszysz się, że możesz tutaj uczyć się pierwszej lekcji?

Oto 3 podstawowe czynniki, o których należy pamiętać podczas kickboxingu:

Oddychanie i odpowiednia postawa – oddychanie jest ważne nie tylko w kick-boxingu, ale także w innych dyscyplinach sportowych. Możesz zwiększyć siłę uderzeń, jeśli wiesz, jak prawidłowo oddychać. Jeśli jesteś napięty, twoja krew nie przepłynie prawidłowo i nie będziesz w stanie dobrze się poruszać. Ponadto jest postawa kickboxingu. Zawsze ma się na baczności, nogi opiera się w miękko zgiętej pozycji, a mięśnie brzucha kurczą się. Ułatwi ci to rzucanie ciosów i kopnięć. Pomoże ci to w prawidłowym ułożeniu rąk i nóg, abyś mógł sięgać dalej. Nie będziesz w stanie kopnąć na całej długości, jeśli nogi są zbyt daleko od siebie. Upewnij się, że palce u nóg, kolan i bioder są zawsze w jednej linii, a ręce i pięści są blisko klatki piersiowej i twarzy w celu ochrony.

Uderzenie pięścią – ta technika jest niezbędna w kickboxingu, ponieważ jest to broń, której użyłbyś do ataku. Nie możesz po prostu rzucać ciosów przeciwnikowi bez celu. Musi być silny, szybki, a przede wszystkim dokładny. Nie kończy się po rzuceniu, ponieważ w tej chwili byłbyś narażony na atak. Wyciągnij rękę uderzającą tak szybko, jak to możliwe i chroń brodę przed kontratakiem, osłaniając ją lewym lub prawym ramieniem, jeśli masz odpowiednio prawą lub lewą rękę. Ponadto należy pamiętać, że przesunięcie masy ciała po rzucie pięścią jest również ważne.

Polski Związek Kickboxingu

Kopanie – jak sama nazwa wskazuje, kickboxing wymaga tej techniki. Upewnij się, że po ćwiczeniu sztuk walki wykonujesz rozciąganie i ochładzanie, aby nie obciążać mięśni. Najprawdopodobniej zostaną pociągnięte podczas kursu. Siła kopnięć zależy od prędkości skręcania twojego ciała. Istnieje wiele różnych rodzajów kopnięć, każdy z różnymi technikami. Praca nóg jest również ważna, ponieważ pomoże ci zachować równowagę. Kluczem jest, aby zawsze pozostawać lekkim na palcach i nigdy nie przesadzać z kolanami podczas kopnięcia. Skoncentruj się na punkcie kontaktu Wyszukiwanie artykułu, w zależności od tego, którego kopnięcia zdecydujesz się wykonać.

To tylko trzy podstawowe techniki w kickboxingu. Teraz wiem, że nie podałem zbyt wiele szczegółów na temat rodzajów ciosów i kopnięć, ale mam nadzieję, że daje to przegląd tego, co wiąże się z tą sztuką walki!